Stomatologia estetyczna

Stomatologia Estetyczna

Obecnie, stomatologia oferuje nie tylko leczenie stanów chorobowych jamy ustnej, takich jak próchnica zębów czy problemy z dziąsłami, ale oferuje szeroką gamę rozwiązań umożliwiających poprawę estetyki uśmiechu. Srebrne, amalgamatowe „plomby” odeszły już dawno ze standardów stomatologii zachowawczej. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne materiały kompozytowe np.: Gradia, Enamel, które pozwalają na wykonywanie wypełnień wiernie odtwarzających zarówno kształt, jak i kolor zęba.

Innym zabiegiem ostatnio niezmiernie popularnym wśród pacjentów, który poprawia estetykę uzębienia jest wybielanie gabinetowe za pomocą specjalnych preparatów przeznaczonych do tego celu. Zabieg, w zależności od potrzeb, trwa ok. 30-40 min i pozwala na natychmiastowe uzyskanie rozjaśnienia zębów nawet o kilka odcieni. Tak krótki czas przeznaczony na wybielanie jest możliwy dzięki użyciu lasera. Zazwyczaj kończy się na jednej wizycie.

Inną metodą, wymagającą więcej zaangażowania Pacjenta i bardziej czasochłonną, jest tzw. wybielanie nakładkowe. Na podstawie wycisków górnego i dolnego łuku zębowego, wykonywane są indywidualne nakładki do wybielania, które Pacjent codziennie zakłada na noc na zęby, napełniając je wcześniej żelem wybielającym.

Poprawienie kształtu i koloru naszych zębów możemy uzyskać również przy użyciu licówek.
Wskazania do wykonania licówek to przede wszystkim potrzeba korekty kształtu zębów, ale także pokrycie nieestetycznych wypełnień w zębach przednich czy korekta niewielkiego stopnia przebarwień twardych tkanek. Za pomocą licówek można także zamknąć szpary między zębami – tzw. diastemę oraz tremy.

W naszym gabinecie używamy gotowych licówek Edelwisse jak i licówek porcelanowych wykonanych w pracowni protetycznej.